ВО "Свобода"

ENG

27 жовтня 2016
Боєць "Легіону Свободи" Ігор Олійник: Чиновникам у міністерствах необхідно почати працювати і забезпечити воїнам належні умови на передовій
Боєць "Легіону Свободи" Ігор Олійник: Чиновникам у міністерствах необхідно почати працювати і забезпечити воїнам належні умови на передовій

27 жовтня 2016 року доброволець "Легіону Свободи", радник Хмельницького міського голови Ігор Олійник взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції "Підтримка та реабілітація учасників війни в Україні: досвід та перспективи". Захід пройшов на базі Хмельницького інституту соціяльних технологій "Україна".

Метою конференції було обговорення актуальних питань підтримки та реабілітації учасників російсько-української війни, визначення основних проблем, з якими вони зіштовхуються після повернення із зони бойових дій, та перспектив розвитку системи їхньої соціяльної, психологічної, медичної та правової підтримки.

У роботі конференції взяли участь представники державних та місцевих органів влади, науковці, лікарі, громадські активісти.

"Проблема в тому, що дискусії точаться навколо подолання наслідків, але мало хто говорить про їх причини. Хмельницька міська влада усіма можливими способами підтримує бійців, які повертаються із передової. Але ми жодним чином не можемо впливати на аспекти, які є виключною компетенцією центральних органів влади - Міноборони, МВС та инших. Ось, наприклад, ситуація, яка є доволі розповсюдженою у військових реаліях. Уявімо 2014 рік. У межах мобілізації на фронт забирають селянина. Проводять формальне навчання на полігоні в умовах недалеких від того, як живуть безхатченки. І відразу відправляють того селянина, наприклад, в Дебальцеве. Протягом 6 місяців, знову ж таки, в нелюдських умовах - без їжі, води, нормальної зброї та керівництва він захищає Україну. Знесиленого фізично та морально воїна, який увесь цей час бачив, як гинуть його побратими, відправляють на омріяний відпочинок. Але куди? На третю лінію оборони, де умови не дуже відрізняються від тих, звідки він щойно повернувся. У кращому разі через місяць або й менше бійця повертають на передову. І уявіть собі, у якому психологічному стані цей селянин приїжджає додому. Жодна матеріяльна допомога чи консультація не допоможе. Ось де ховається ключ проблеми, а це вже питання до чиновників в міністерствах", - повідомив свободівець Ігор Олійник.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"