ВО "Свобода"

ENG

17 травня 2017
Микола Ваврищук: Можновладці Старокостянтинова заробляють на львівському смітті
Микола Ваврищук: Можновладці Старокостянтинова заробляють на львівському смітті

Вже неодноразово депутати Старокостянтинівської міської ради від ВО "Свобода" піднімали питання щодо ввезення львівського сміття на територію міського полігону твердих побутових відходів. Спершу посадовці міської ради відмежовувалися від цього питання. Згодом пояснили, що це сміття попадає в Старокостянтинів на підставі договору, укладеного з комунальним підприємством "Львівспецкомунтранс". Цей договір передбачає вивіз сміття в кількості 100 тон, з можливістю збільшення об'ємів.

На сесії Старокостянтинівської міської ради я прямо запитав у міського голову: "Чи знаєте Ви про те, що на територію міста вивозиться сміття зі Львова? І яке Ваше ставлення до цього, як міського голови?". На що "мер" відповів, що не має такої інформації і розбереться з цим. 15 травня цього року ініціативна група депутатів міської ради прийшла на прийом до директора комунального підприємства "Комбінат комунальних підприємств", який є відповідальним за міський полігон відходів. За моєю інформацією, лише за минулий тиждень в місто знову було привезено близько 80 тон сміття, що вже суттєво перевищує той об'єм, про який заявлялося раніше.

Але під час зустрічі випадково до моїх рук потрапив договір, який розкриває суть питання вивозу сміття зі Львова в Старокостянтинів. Виявляється, на смітті заробляє новостворена фірма-"прокладка", директором якої є наближена до міського голови особа. Суть договору проста: КП "Львівспецкомунтранс" через посередника ТОВ "ДВ-Екосвіт" перевозить сміття зі Львова в Старокостянтинів. Вартість тонни сміття, яке має потрапити в Старокостянтинів ‒ 500 грн з ПДВ за тону. Сміття дійсно вивозять на полігон твердих побутових відходів, який підпорядковується ККП. Але кошти потрапляють на рахунок іншого підприємства ‒ ТОВ "Екостаркон", якого ще кілька місяців тому не існувало. Із 500 грн, які отримує ТОВ "Екостаркон" за кожну тонну сміття, комунальному підприємству перераховуються лише 218, 16 грн з ПДВ. Залишок ‒ 281, 84 грн ‒ це сума, яка осідає в кишенях керівників новоствореного підприємства.

Ось такий патріотизм на смітті…

Микола Ваврищук, голова фракції ВО "Свобода" в Старокостянтинівській міській раді