ВО "Свобода"

ENG

13 жовтня 2017
Андрій Бондаренко: Хмельницький отримає 350 млн грн додаткових витрат у разі ухвалення Держб'юджету-2018
Андрій Бондаренко: Хмельницький отримає 350 млн грн додаткових витрат у разі ухвалення Держб'юджету-2018

Про те, чого очікувати Хмельницькому в разі підтримки депутатами Верховної Ради України проєкту закону "Про Державний бюджет на 2018 рік" у запропонованій урядом редакції розповів 13 жовтня 2017 року заступник Хмельницького міського голови свободівець Андрій Бондаренко.

"Цьогоріч на міські б'юджети уряд повісив додаткові видатки ‒ на утримання професійно-технічних навчальних закладів та компенсацію за пільговий проїзд. До того ж, зробили це абсолютно необґрунтовано, не передавши на місця право управляти закладами профтехосвіти і ухвалювати рішення щодо їхнього майна", ‒ розповів Андрій Бондаренко.

За словами націоналіста, із компенсацією проїзду пільгових категорій населення ситуація виглядає взагалі абсурдно: пільги встановлено законами України, а відшкодовувати їх мають місцеві б'юджети. Для Хмельницького це майже 150 млн грн додаткових видатків без жодних компенсаторів: "У проєкті Держб'юджету на 2018 рік влада вирішила ще більше поглибити "децентралізаційні" процеси. На місцеві б'юджети уряд запланував передати фінансування пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги. Це додаткові 88, 1 млн грн б'юджетних витрат. Ще 34, 6 млн грн вилучать у держб'юджет, адже збільшують відсоток вилучення коштів у вигляді реверсної дотації. На 48, 7 млн грн зменшують медичну субвенцію, а освітню ‒ на 37, 8 млн грн".

У підсумку додаткові навантаження на міський б'юджет-2018 складуть орієнтовно 350 млн грн. Андрій Бондаренко констатував, що через так звану децентралізацію Хмельницький втрачає кошти, що мали піти на розвиток міста ‒ міська рада змушена буде спрямувати їх на покриття видатків, які повинна забезпечити держава.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"