ВО "Свобода"

ENG

17 березня 2017
Кам'янець-Подільська районна рада засудила силовий розгін торгової блокади
Кам'янець-Подільська районна рада засудила силовий розгін торгової блокади

17 березня 2017 року відбулася позачергова сесія Кам'янець-Подільської районної ради. Попри саботаж з боку влади, підконтрольні якій депутати в основному проігнорували пленарне засідання, було ухвалено рішення про засудження силового розгону блокувальників торгівлі з окупованими територіями.

Подаємо текст рішення:

Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо категоричної незгоди з діями влади, яка застосувала силові методи стосовно учасників мирного заходу та підтримки блокування торгівлі між Україною та ОРДЛО.

Кам'янець-Подільська районна рада висловлює категоричну незгоду з діями влади, яка застосувала силові методи стосовно учасників мирного заходу з блокування торгівлі між Україною та ОРДЛО.

Вважаємо ці дії категорично неприйнятними та неприпустимими. Особливо по відношенню до тих, хто зі зброєю в руках відстоював і продовжує відстоювати Незалежність України.

На Донбасі силами СБУ та спецпідрозділу "КОРД" проведено розгін блокади "торгівлі на крові" з ОРДЛО. На сьогодні відомо про близько 50 затриманих патріотів. До людей застосовано фізичну силу. За свідченням очевидців, особливо жорстоко били учасників російсько-української війни.

Розгін редуту біля Кривого Торця означає, що влада поставила інтереси олігархів, які торгують з окупованими територіями, понад інтереси України. Вона не збирається припиняти фактичне фінансування окупаційного режиму, водночас легалізує самопроголошені "ЛНР" та "ДНР", здійснюючи з ними економічну співпрацю.

Такими діями влада наслідує режим Януковича і підтверджує, що в Україні за три роки після Революції Гідності відбувся олігархічний реванш. Влада стала по один бік розмежування з окупантами, і за це доведеться відповідати перед українським народом.

Ми, депутати Кам'янець-Подільської районної ради, висловлюємо свою підтримку ветеранам-учасникам бойових дій, які розпочали блокаду торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях.

Через корупційні схеми фейкові "республіки", контрольовані Кремлем, фінансують діяльність терористів, зокрема і боєприпаси, якими вони ведуть вогонь по наших військах. На територію України з непідконтрольних областей через канали контрабанди потрапляє зброя, наркотики, контрафактна та фальсифікована продукція.

Через лінію розмежування в Україну постачаються нафтопродукти, вугілля, які реалізовуються, в результаті чого терористи та олігархи-симпатики ОРДЛО наповнюють свої кишені.

Вважаємо, що в умовах війни, розв'язаної Російською Федерацією проти України, торговельно-економічні відносини, внаслідок яких бойовики постачають на підконтрольні Україні території свої товари, повинні бути припинені.

Вважаємо торговельну блокаду ефективним способом впливу на бойовиків і їхніх російських кураторів. Зважаючи на вищевикладене, депутати Кам'янець-Подільської районної ради вимагають:

· негайного ухвалення Закону "Про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями України", зокрема підтримати законопроект № 2066а, який зареєстровано ще в 2015 році;

· негайного звіту керівників силових відомств у Верховній Раді України та невідкладного розслідування фактів застосування сили, які мали місце 13.03.2017 року.

· Притягнення до відповідальності посадових осіб, з відома яких було вчинено протиправні насильницькі заходи.

· Негайного звільнення затриманих патріотів під час розгону блокади;

· Негайного усунення штучних перешкод у вільному доступі медиків, волонтерів, журналістів в зону проведення так званого "АТО".

Голова фракції ВО "Свобода" в Кам'янець-Подільській районній раді Іван Громик зазначає: "Обнадійливим є той факт, що опозиційні сили в районній раді змогли нарешті налагодити належну співпрацю. Це дає підстави сподіватися, що рада не буде маріонеткою голови РДА".

Прес-служба Кам'янець-Подільської районної організації ВО "Свобода"