ВО "Свобода"

ENG

3 квітня 2017
Поблизу Хмельницького напали на будинок свободівця, який бореться за повернення громаді сільського ставка
Поблизу Хмельницького напали на будинок свободівця, який бореться за повернення громаді сільського ставка

У ніч на 3 квітня 2017 року в селі Давидківці Хмельницького району невідомі вчинили напад на помешкання місцевого активіста ВО "Свобода" Олександра Сіротіна ‒ у його будинку камінням побили вікна. Водночас нападники спробували підпалити сільський магазин, який закидали коктейлями молотова. Є підозра, що напади спричинено активною боротьбою націоналіста, а також власника магазину за повернення громаді сільського ставу, який незаконно відібрали в села за часів правління Партії регіонів. Про це з місця події повідомив голова Хмельницької міської організації ВО "Свобода" Віталій Діденко.

Як зазначають свободівці, епопея із сільським ставом у Давидківцях триває вже декілька років. Ще за часів "регіоналів" водойму було незаконно передано в оренду, однак громада вирішила боротися за її повернення селу. Ставок, що споконвіку належав Давидківцям, в обхід громади вивели за межі населеного пункту, що дозволило розпоряджатися ним без відома людей. Було виграно судові рішення, однак відвоювати ставок поки що не вдається, адже власники постійно змінюються ‒ вочевидь, через підставні фірми.

2 квітня в Давидківцях провели збори села, на яких люди висловилися категорично проти незаконного привласнення водойми та заявили про готовність боротися за неї. Одним із очільників протесту селян є свободівець Олександр Сіротін.

Напад на помешкання націоналіста було скоєно близько третьої години ‒ у ніч одразу після сільського сходу. Кінологи зі слідчо-оперативної групи, що прибула на місце злочину, вийшли на сліди зловмисників, які привели до магазину, закиданого пляшками із горючою сумішшю. Його власник ‒ теж серед активістів, що борються за повернення ставу.

Як зазначає Віталій Діденко, громаді Давидківців уже неодноразово погрожували розправою через їхню активну позицію. Зокрема, на ставок приїжджали "тітушки" із вогнепальною зброєю, яку згодом вилучили правоохоронці.

Прес-служба ВО "Свобода"