ВО "Свобода"

ENG

7 квітня 2017
Проти депутатів-свободівців Хмельницької облради розпочалася нова хвиля політрепресій
Проти депутатів-свободівців Хмельницької облради розпочалася нова хвиля політрепресій

5 та 6 квітня 2017 року слідчі головного управління Національної поліції України у Хмельницькій області викликали на допити майже половину фракції ВО "Свобода" у Хмельницькій обласній раді.

За ці два дні на "теплих" розмовах із поліціянтами побували голова фракції Іван Гончар, депутати Анатолій Панчук, Дмитро Лучков та Віктор Бурлик. Мова йшла про сумнозвісний незаконно встановлений головою облдержадміністрації турнікет у приміщенні Будинку рад.

Нагадаємо, що 15 березня 2017 року Віктор Бурлик демонтував споруду, яка перешкоджала вільному доступу громадян до владних кабінетів. За фактом цього було відкрите кримінальне провадження за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України "Хуліганство".

Пізніше 23 березня 2017 року сотні активістів вийшли під стіни обласної ради та домоглися ухвалення рішення ради, яке гарантувало об'єктивне розслідування справи та негайне припинення будь-яких політичних переслідувань. Те саме публічно засвідчив і голова обласної Нацполіції Микола Семенишин.

"Незважаючи на всі офіційні рішення та заяви, проти свободівців знову чинять політичні репресії лише за те, що ми непорушно стоїмо на захисті прав та свобод українців. Про яку неупередженість в розслідуванні можна говорити, коли на допит викликали лише чотирьох членів фракції ВО "Свобода"?" ‒ поцікавився Іван Гончар.

Разом із турнікетом Віктору Бурлику поліція раптово пригадала і про давно забуті події під клубом "СВ", коли "Свобода", "Сокіл", инші патріотичні організації та волонтери запобігли виступу українофобів та поціновувачів "русскава міра" Насті та Потапа.

"Я вражений недолугістю слідчого, який намагався викликати мене на допит стосовно "СВ-клубу" в телефонному режимі. Усе відбувається в кращих традиціях "аваківських псів". Чого чекати далі? Повістки в суд повідомленням на Facebook?", ‒ зазначив націоналіст.

У світлі останніх подій особливо обурює те, що 5 квітня 2017 року поліцаї спокійно допустили проведення сепаратистської конференції руху Медведчука "Український вибір" в одному з найдорожчих закладів Хмельницького. Більше того, ховаючись за спинами "тітушків", вони фактично чинили опір свободівцям, які намагалися зірвати антиукраїнський шабаш.

"То у нас так виходить ‒ сєпарським покидькам всюди дорога, а патріотам ‒ переслідування. Я з усією впевненістю можу стверджувати, що зараз почались неприховані політичні репресії проти свободівців за нашу активну позицію щодо антинародних дій влади усіх рівнів", ‒ підсумував Віктор Бурлик.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"