ВО "Свобода"

ENG

7 квітня 2017
Зменшення відсоткової ставки стимулює реєстрацію нових підприємців та збільшення надходжень до бюджету Хмельницького
Зменшення відсоткової ставки стимулює реєстрацію нових підприємців та збільшення надходжень до бюджету Хмельницького

Наприкінці минулого року рішенням сесії Хмельницької міської ради було знижено ставку єдиного податку для підприємців міста 2-ої групи з 20% до 15%. При цьому у міський бюджет закладалися чималі ризики.

Тоді, за підрахунками фінансистів, прогнозувалося зменшення кількості платників податку 2-ої групи на 22%, а міський бюджет мав недоотримати від платників податку 2-ої групи 12, 5 млн грн. Проте, аналіз динаміки кількості платників єдиного податку та аналіз виконання бюджету за 3 місяці поточного року показав, що зменшення кількості платників єдиного податку в місті не відбулося, а надходження до міського бюджету від підприємців навпаки зросли. Як повідомив заступник міського голови Андрій Бондаренко, впродовж 1-го кварталу 2017 року кількість підприємців-платників єдиного податку 2-ї групи зменшилась менше, ніж на 2%.

"Суттєвого зменшення підприємців 2-ої групи у Хмельницькому не сталося. Ба більше, є тенденція до збільшення кількості платників податків: за 1-ою групою на 600 осіб, за 3-ою на 111 суб'єктів", ‒ повідомив посадовець.

Станом на 1 квітня 2017 року надходження єдиного податку з фізичних осіб склали загалом по місту 37, 9 млн. грн, а у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшились на 12, 6 млн грн, тобто в півтора рази.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"