ВО "Свобода"

ENG

8 квітня 2017
Відійшов у вічність воїн ОУН‒УПА Василь Олексин
Відійшов у вічність воїн ОУН‒УПА Василь Олексин

8 квітня 2017 року Кам'янець-Подільські свободівці та "сокільці" провели в останню путь 93-річного ветерана українського національно-визвольного руху Василя Олексина.

Василь Олексин народився 1923 року на Тернопільщині в селі Михалків Борщівського району в родині Січового Стрільця. 1939-41 рр. був членом "Сокола", а з 1941 р. ‒ ОУН, де обіймав посаду станичного (псевдо "Грім"). В 1948 році потрапив у большевицький полон і відбував ув'язнення в ГУЛАГу. В Україну повернувся 1956 року. Працював майстром дорожнього будівництва.

В останні роки проживав з родиною в Кам'янці-Подільському. Був прихильником ВО "Свобода". Свободівці та "сокільці" постійно відвідували ветерана та спілкувалися з ним. У світле свято Благовіщення 7 квітня 2017 року Василь Олексин відійшов у кращий світ. На похоронах була присутня численна делегація націоналістів міста.

"Василь Олексин упродовж цілого життя ніс у твердих руках український національний стяг боротьби. І ми продовжимо його справу. Маємо відстояти від ворога та наповнити національним змістом Українську державу, яку виборов для нас воїн-повстанець", ‒ зазначив голова Хмельницької обласної ОУН свободівець Едуард Крилов.

Бути воїном ‒ жити вічно!

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"