ВО "Свобода"

ENG

18 квітня 2017
Конкурс читців "Слово нації" уперше пройшов у Хмельницькому
Конкурс читців "Слово нації" уперше пройшов у Хмельницькому

18 квітня 2017 року у Хмельницькому провели конкурс читців "Слово нації". Унікальність цього заходу полягає у тому, що декламують поезію виключно подільських авторів: або уже знаних, або початківців. Саме тому в конкурсі дві номінації: виконання віршів та авторська поезія. Поділ є також за віковими категоріями, молодша охоплює дітей віком від 10 до 13 років, друга ‒ від 14 до 18.

Організатори конкурсу сподіваються, що захід допоможе у популяризації творчости подільських авторів та стане підтримкою для обдарованої молоді, а також гуртків художнього слова навчально-виховних закладів міста.

Керівник справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради та ідейна натхненниця конкурсу Юлія Сабій своє вітальне слово розпочала з декламації вірша "Рідна мова" Дмитра Павличка.

"Я щиро дякую, що ви долучилися до першого міського конкурсу читців "Слово нації" ‒ цей захід відбуватиметься щороку після Шевченківських читань. Він стане традиційним для Хмельницького, ‒ переконана Юлія Сабій. ‒ Дуже хочеться, щоб українська мова та поезія краю звучала, адже тільки тоді вона житиме".

Журі конкурсу під головуванням Тетяни Бондарчук, голови Хмельницького обласного осередку об'єднання українок "Яворина" та співголови Юлії Сабій визначатиметься з переможцями впродовж тижня. Враховуватимуть творчий задум та його втілення, добір репертуару, рівень виконавської майстерности. Звертатимуть увагу на мовну та сценічну культуру тощо. У авторських віршах крім перелічених критеріїв зважатимуть на ідею та зміст твору, рівень поетичної майстерности.

Слід зазначити, що авторські вірші дітей відзначаються глибиною змісту та темами: тут і роздуми про долю України та рідного краю, війна, мова. Наскільки вразили діти своїм поетичним словом журі буде відомо 25 квітня.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"