ВО "Свобода"

ENG

1 травня 2017
Хмельницька "Яворина" провела благодійний вечір "Молитва за Україну"
Хмельницька "Яворина" провела благодійний вечір "Молитва за Україну"

1 травня 2017 року в Хмельницькому відбувся благодійний вечір "Молитва за Україну", організований Хмельницьким обласним осередком Всеукраїнського об'єднання українок "Яворина". У заході взяв участь лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Урочиста частина розпочалася із гуртового виконання державного славня та хвилини мовчання за полеглими українськими героями-визволителями усіх поколінь.

"2 липня "Яворина" на Хмельниччині святкуватиме два роки своєї діяльности. Ми об'єдналися заради того, щоби творити добро, нести світові любов. У наших лавах ‒ педагоги, представники соціальної сфери, підприємці та інші жінки різного віку. За неповних два роки ми зробили дуже багато: допомога воїнам на передовій, дітям-сиротам, людям літнього віку, матерям-одиначкам. Ведемо постійну просвітницьку патріотичну роботу. Утворено вже цілі династії яворинок ‒ мами, доньки, бабусі. "Яворина" Хмельниччини ‒ це не одноденний проєкт, не піар. Це величезна кропітка робота", ‒ зазначила у вітальному слові голова Хмельницького обласного осередку "Яворини", дружина героя Небесної Сотні Тетяна Бондарчук.

До обласного центру завітали "яворинки" із усіх куточків Хмельниччини. Гучними оплесками стоячи зал вітав жінок-волонтерок із Хмельницького, Волочиського, Деражнянського, Старокостянтинівський, Дунаєвецького та інших районів.

Тетяна Бондарчук відзначила грамотами та подяками балагодійників, небайдужих до чужої біди українців, які увесь цей час підтримували та допомагали "яворинкам" у їхній волонтерській справі.

Першу грамоту отримав Голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок. "Пам'ятаю, як два з половиною роки тому виникла ідея створити дієву жіночу організацію "Яворина". Наша політична сила вже не в перше звертається до цієї ідеї. Колись у середині 90-х років ми навіть створили таку організацію й вона існувала певний час під назвою "Берегиня". Але не знайшлося тоді таких історичних обставин, не було такої гострої суспільної потреби в цьому, як зараз. Та ж нині сам Господь закликав об'єднатися найгарніших, найенергійніших жінок України. І коли "Яворину" було створено, не було жодного сумніву, кого необхідно залучити до цього товариства на Поділлі, адже є наша Тетяна Володимирівна. Ця мужня жінка, переживши страшну особисту трагедію, показала всім, як треба рухатися далі після гіркої втрати найближчих. Тетяна Бондарчук показала, як треба берегти пам'ять про свого чоловіка, що став героєм для всієї України, продовжувати його справу, ба навіть у сотні разів більше. Схиляю голову перед усіма "яворинками", бо кожна є гарною квіткою. Але коли вас багато, то ви вже є прекрасним букетом. Хочу побажати, щоби ми й далі тішилися вашим товариством, щоби ваші й наші справи стосувалися лише позитивних речей і припинила литися українська кров. І дуже тішуся з того, що започатковано традицію розповідати про діяльність волонтерів, про їхні великі справи. Разом ми досягнемо спільної мети ‒ великої соборної Української держави, де українець буде гордо почувати себе господарем землі", ‒ наголосив лідер націоналістів, звертаючись до "яворинок" та залу.

Далі за сприяння в розвитку "Яворини" на Хмельниччині, патріотизм, небайдужість, активну допомогу грамоти отримали голова Всеукраїнського об'єднання українок "Яворина" Ірина Сех, голова Хмельницької обласної організації ВО "Свобода" Олег Лопатовський, Хмельницький міський голова свободівець Олександр Симчишин, голова фракції ВО "Свобода" у обласній раді Іван Гончар, Тетяна Баско, Петро Шулік, Артем Ромасюков, Василь та Микола Ваврищуки, "кіборг" Назарій Чепко, Вадим Дащенко, Володимир Ліщук, Анатолій Сивак, Ігор Білий та боєць батальйону спецпризначення "Січ" Ігор Олійник.

Своєю чергою, Ірина Сех від Всеукраїнської "Яворини" нагородила Хмельницький обласний осередок та його очільницю грамотою за активну громадську та волонтерську діяльність, значний внесок у становлення України. "2 роки тому в музеї Визвольної боротьби у Львові зібралися небайдужі жінки, які хотіли максимально наблизити час перемоги. Першою, хто відгукнувся на пропозицію, була Тетяна Бондарчук, яка розуміла необхідність такого об'єднання. Нашій найстаршій "яворинці" Ользі Ільків буде 97 років. Вона тоді наголосила, що жінки мають бути тими, хто вимощує дорогу до перемоги. Нині підрозділи "Яворини" діють по всій Україні. Лише одна Хмельницька "Яворина" допомогла українській армії на 1, 5 млн грн. Велика шана усім благодійницям. Попереду у нас ще дуже багато роботи", ‒ зазначила свободівка.

У рамках концертної програми перед гостями вечора виступили: Володимир Смотритель, директор моно-театру "Кут", Тетяна Бондарчук з авторськими віршами "Молитва за Україну" і "Вишиванка", Оріана Сабій з піснею "Долиною", Марійка Голюк, Лідія Ярохно з віршем "Материнське напуття", бард Ігор Білий, талановиті музикантки Тетяна Рогоза та Ольга Грибкова.

Зібрані на благодійному ярмарку кошти буде спрямовано на допомогу воїнам і дітям-сиротам.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"