ВО "Свобода"

ENG

12 травня 2017
З ініціятиви свободівців Славутська та Нетішинська міські ради засудили використання комуністичної символіки 9 травня та бездіяльність правоохоронців
З ініціятиви свободівців Славутська та Нетішинська міські ради засудили використання комуністичної символіки 9 травня та бездіяльність правоохоронців

12 травня 2017 року відбулися сесії Славутської та Нетішинської міських рад Хмельницької области, на яких депутати від ВО "Свобода" ініціювали розгляд питання про засудження використання комуністичної символіки та "святкових феєрверків" під час заходів 9 травня.

Зокрема, з ініціятиви депутатів-свободівців Славутська міська рада ухвалила рішення звернутися до керівництва Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України з вимогою вжити невідкладних заходів щодо притягнення їх до відповідальности осіб, які 9 травня 2017 року порушили Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

"Під час вшанування пам'яті полеглих у Другій світовій війні членами "Славутської громадської організації ветеранів війни та праці" і "Союзу радянських офіцерів" публічно використовували символіку комуністичного тоталітарного режиму ‒ червоні прапори із зображенням серпа, молота та п'ятикутної зірки. Усе це відбувалося в присутності представників правоохоронних органів, які жодним чином не відреагували на злочинні дії та мої заклики звернути на це увагу", ‒ зазначила голова фракції ВО "Свобода" у Славутській міській раді Лідія Джуренко.

До того ж 10 травня 2017 року націоналістка подала заяву у Славутський відділ Нацполіції у Хмельницькій області стосовно цього свавілля в центрі з присмаком "русскава міра" та бездіяльности міської влади та правоохоронних органів.

У Нетішинській міській раді депутатський корпус підтримав свободівське звернення до МВС та ГПУ з вимогою покарати осіб, які 9 травня влаштували в місті ганебний "святковий феєрверк". Також націоналісти не оминули увагою й 9 травня у Славуті, який ознаменувався совєцькою символікою та бездіяльністю правоохоронців.

"Оскільки міста Нетішин і Славута розташовані найближче до стратегічного об'єкта ВП "Хмельницька АЕС" ми просимо перевірити, чи зазначені події не є ланцюгом провокацій, спрямованих на дестабілізацію країни з подальшою втратою територіяльної цілісности та причетність до них правоохоронних органів на місцях", ‒ наголосив депутат-свободівець Нетішинської міської ради Михайло Брожик.

"Комуністична символіка ‒ це не тільки порушення чинного українського законодавства, а й паклюження пам'яті українських героїв усіх поколінь, які віддали своє життя за нашу державу. Ми, націоналісти, не могли лишатися осторонь, коли в країні відкрито вшановують криваву комуністичну диктатуру. І на майбутнє попереджаємо, що на кожну спробу познущатися над усім українським ‒ мовою, культурою, традиціями, героями буде відповідь свободівців", ‒ підсумував депутат Хмельницької обласної ради від ВО "Свобода" Ігор Нікулішин.

На разі за фактом порушення відкрито кримінальне провадження, триває службова перевірка.

Відео тут: youtube.com.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"