ВО "Свобода"

ENG

15 червня 2017
У Хмельницьку відбувся конкурс із дегазації полігону твердих побутових відходів
У Хмельницьку відбувся конкурс із дегазації полігону твердих побутових відходів

У конкурсі з дегазації полігону твердих побутових відходів у Хмельницькому взяли участь дві компанії "Спільне українсько-німецьке підприємство "Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природнього середовища" та компанія "Біогаз ЕНЕРДЖІ". Обидва підприємства мають проєкти в інших містах України, відповідають кваліфікаційним вимогам конкурсу й надали всю належну документацію, відповідно до вимог конкурсу.

Українсько-німецьке підприємство в Україні реалізовує 4 проєкти. Три з них ‒ саме з дегазації полігонів твердих побутових відходів ‒ у Вінниці, Кременчуці та Запоріжжі. Компанія "Біогаз ЕНЕРДЖІ" наразі реалізовує аналогічний проєкт на Івано-Франківському полігоні.

15 червня 2017 року на конкурсі було розкрито конверт із комерційними пропозиціями компаній. А представники підприємств мали змогу переконати, чому саме їхня компанія має видобувати газ на хмельницькому полігоні. Вони надали свої комерційні пропозиції, розрахунки відповіли на питання членів комісії.

Члени комісії мали оцінити конкурсні пропозиції за такими критеріями, як надійність учасника, наявність досвіду, найкращі умови використання об'єкта, себто запропонований відсоток винагороди від доходу з продажу електроенергії, виробленого внаслідок спалювання вилученого біогазу, при чому, за умовами конкурсу, він має становити не менше 10%. Також до уваги бралися строки виконання робіт й інші важливі чинники. Усі члени комісії по кожному з критеріїв виставили бали претендентам і за підсумками буде оголошено переможця.

Голова конкурсної комісії заступник міського голови Володимир Гончарук переконаний, що ключовим буде саме договір, який укладуть із компанією-переможцем. "Яка б з двох компаній не перемогла, головне добре прописати умови договору. Потрібно врахувати усі можливі ризики реалізації договору або ж які санкції очікують компанію в разі невиконання якихось пунктів", ‒ зазначив свободівець.

Яка з двох компаній буде реалізовувати проєкт з дегазації твердих побутових відходів, стане відомо 20 червня на засіданні конкурсної комісії.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"