ВО "Свобода"

ENG

12 липня 2017
На вимогу свободівців інвестор зобов'язався ліквідувати усі можливі екологічні ризики через будівництво заводу на Старосинявщині
На вимогу свободівців інвестор зобов'язався ліквідувати усі можливі екологічні ризики через будівництво заводу на Старосинявщині

12 липня 2017 року відбулося чергове пленарне засідання сесії Старосинявської районної ради, на якому депутати продовжили розгляд питання будівництва заводу з переробки сої в селі Адампіль.

Нагадаємо, наріжним каменем у протистоянні громади села та забудовника стала ймовірні екологічні ризики, пов'язані з роботою нового підприємства, зокрема загроза виникнення проблеми із водопостачанням в Адамполі та навколишніх територіяльних громадах.

На підтримку селян стали депутати-свободівці, які виступили проти зведення заводу без висновків, незалежної екологічної експертизи та гарантійних зобов'язань від інвестора.

Сьогодні на вимогу депутатів від ВО "Свобода" на сесію райради прибув один із головних інвесторів, власник 50% акцій будівництва Дмитро Мотузко.

"За результатами тривалих обговорень за участи інвестора, голови райради, депутатів-свободівців районної та обласної рад, а також очільника Хмельницької обласної організації ВО "Свобода" Олега Лопатовського було підписано Меморандум між забудовниками та представниками місцевого самоврядування", ‒ зазначив депутат Старосинявської районної ради від ВО "Свобода" Юрій Кравчук.

Згідно із положеннями документа, інвестор зобов'язується двічі на рік ініціювати збори селян, на яких детально звітувати про екологічне становище на територіях громад у зв'язку із будівництвом заводу. І головне, у разі виникнення проблем із водопостачанням та инших екологічних негараздів через роботу підприємства він гарантує їх ліквідувати в найкоротші терміни власним коштом. Ці гарантії розповсюджуються на всі території, яким можливо буде завдана шкода.

"У черговий раз наголошую, що свободівці не проти будівництва заводу на Старосинявщині, адже це й додаткові робочі місця, надходження в б'юджет громади, ріст інвестиційної привабливости району та соціяльно-економічний розвиток. Ми, на прохання громади, вимагали від забудовника гарантій, що поява заводу не спричинить екологічного лиха, а якщо в силу непередбачених обставин це станеться, жителі села не залишаться наодинці з бідою. Таким запобіжником і став напрацьований та підписаний сьогодні Меморандум", ‒ прокоментував події депутат Хмельницької обласної ради від ВО "Свобода" Юрій Смаль.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"