ВО "Свобода"

ENG

28 липня 2017
Хмельницькі депутати розглянуть механізм визнання бійців-добровольців російсько-української війни
Хмельницькі депутати розглянуть механізм визнання бійців-добровольців російсько-української війни

Хмельничани, які воювали на Донбасі, але не входили до складу офіційних силових структур, зможуть отримати статус "бійців-добровольців АТО". Відповідне рішення 28 липня 2017 року ухвалили на засіданні виконавчого комітету та винесли питання на розгляд сесії.

"Буде опрацьовано механізм визнання осіб, які перебували або перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувались для захисту незалежности, суверенітету, територіяльної цілісности України, але не увійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та инших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів", ‒ повідомив міський голова Хмельницького свободівець Олександр Симчишин.

"Нині такі бійці не мають змоги оформити статус учасників бойових дій та отримувати державні пільги, тому ми хочемо на місцевому рівні підтримати таких містян", ‒ зазначив заступник міського голови Андрій Бондаренко.

Розглядатиме присвоєння статусу "бійців-добровольців АТО" спеціяльна комісія за затвердженим порядком. Кожен заявник має надати довідку керівника добровольчого формування, письмові свідчення не менше як двох свідків з числа осіб, які разом із такою особою брали участь в антитерористичній операції та отримали статус учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни. Можна також надати инші матеріяли, які засвідчують безпосередню участь у бойових діях на Донбасі (фото-, відеодокази).

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"