ВО "Свобода"

ENG

9 жовтня 2017
Хмельницька міськрада отримала відзнаку "Рада дружня до медіа"
Хмельницька міськрада отримала відзнаку "Рада дружня до медіа"

За результатами дослідження Інституту масової інформації "Рада дружня до медіа", оприлюдненими 6 жовтня 2017 року, Хмельницька міськрада потрапила до списку рад, які не порушують вимоги чинного законодавства щодо забезпечення прав журналістів. ГО "Інститут масової інформації" (ІМІ) презентував результати дослідження "Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання ЗУ "Про інформацію" у регламентах місцевих рад", реалізованого в рамках проєкту "Блогери України проти корупції" за підтримки Freedom House.

За результатами моніторингу ІМІ "Барометр свободи слова", за дев'ять місяців 2017 року зафіксовано 31 випадок порушення прав журналістів на доступ до інформації. Для порівняння, за аналогічний період 2016 року було 22 таких випадки.

У рамках дослідження експерти проаналізували регламенти 47 обласних та міських рад на предмет забезпечення прав журналістів та дотримання вимог закону "Про інформацію". Дослідження показало: із 47 місцевих рад понад третина (17) порушують вимоги чинного законодавства щодо забезпечення прав журналістів.

"Пишаюсь тим фактом, що Хмельницьку міську раду визнано дружньою до журналістів", ‒ зазначив міський голова Олександр Симчишин.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"