ВО "Свобода"

ENG

8 листопада 2017
У Шепетівці назріває соціяльний вибух через можливу техногенну катастрофу
У Шепетівці назріває соціяльний вибух через можливу техногенну катастрофу

У Шепетівці назріває соціяльний вибух через проблему в житлово-комунальному секторі. Попри повну сплату за послуги з боку громади і міста, опалювальний сезон досі не розпочався, а борг приватного підприємства, що відповідальне за опалення, стрімко зростає. Про це під час брифінгу у Верховній Раді України 8 листопада 2017 року заявили народний депутат від ВО "Свобода" Андрій Іллєнко та міський голова Шепетівки свободівець Михайло Полодюк.

Як заявив очільник міста, ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" має більше 60 мільйонів заборгованости перед НАК "Нафтогаз". Підприємство не працює ще з часів Януковича ‒ з 2011 року, однак із 2013 до 2016 заборгованість значно зросла. Прокуратура, органи державної влади та навіть НАК "Нафтогаз" не зацікавлені у розв'язанні ситуації, тож борг постійно зростає. Варто зазначити, що і міський б'юджет, і населення повністю розрахувалися за надане тепло: лише за останні два роки підприємство отримало пільг, субсидій і перерахунку з "комуналки" більше 52 мільйонів гривень, однак не погасило навіть половини боргу.

"Опалювальний сезон у Шепетівці зривають через політику, яку веде приватне підприємство, що контролює житлово-комунальний сектор Шепетівки", ‒ прокоментував ситуацію Андрій Іллєнко.

Як зазначає Михайло Полодюк, "Нафтогаз" вимагає погашення боргів підприємства з міського б'юджету: "Це кричуща несправедливість, якої ми не можемо допустити. Якби правоохоронна система працювала ефективно, заборгованість була би знята і не стояло б питання про ліквідацію техногенної катастрофи, яка нависла над містом. Через соціяльну напругу люди готові до акцій протесту та вимагають від влади активних дій щодо ліквідації заборгованости. Я звертаюся до органів державної влади: Президента, Кабінету Міністрів з вимогою розпочати опалювальний сезон та запобігти соціяльному вибуху та соціяльній катастрофі у Шепетівці".

Прес-служба ВО "Свобода"