ВО "Свобода"

ENG

22 грудня 2017
Анатолій Панчук: Обласний б'юджет на 2018 рік не має нічого спільного з розвитком Хмельниччини
Анатолій Панчук: Обласний б'юджет на 2018 рік не має нічого спільного з розвитком Хмельниччини

22 грудня 2017 року на черговій сесії Хмельницької обласної ради фракція ВО "Свобода" не підтримала рішення "Про обласний б'юджет на 2018 рік", розкритикувавши його основні положення.

"Наразі депутатам подали на розгляд нікчемну програму соціяльно-економічного розвитку области, до якої не встигли подати свої пропозиції більшість територіяльних громад. Тож про комплексний розвиток не може бути й мови. Відповідно маємо й б'юджет низької якості без урахування інвестиційних пріоритетів", ‒ зазначив голова свободівської фракції Анатолій Панчук.

Щодо самого фінансового документу, то націоналіст наголосив на неадекватних розрахунках дохідної частини: "Ріст податку на доходи фізичних осіб планують на рівні 17, 7% проти 2017 року, що продиктовано лише збільшенням мінімальної зарплатні. Цілком очевидно, що розробники не врахували підвищення рівня зайнятости населення, створення нових робочих місць, легалізацію трудової діяльности. Немає жодних підстав для розвитку економіки області. Тобто маємо б'юджет "споживання", а не розвитку".

Є у свободівців чимало питань і до б'юджетних програм. Зокрема, Програма розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької области на 2017‒2018 роки у цьому році передбачає надання фінансово-кредитної підтримки п'ятьом суб'єктам підприємницької діяльности. На це спрямують 760, 7 тис. грн. У масштабах області це не має жодного сенсу. Програму необхідно змінювати або ліквідувати. У нинішньому вигляд ‒ це просто вливання б'юджетних коштів у "обрані" підприємства.

"Крім того, під час обговорень проєкту усі пропозиції по місту Хмельницькому було проігноровано. Вважаємо таку позицію обласної влади неприпустимою по відношенню до містян, які сплачують левову частку податків обласного б'юджету", ‒ підсумував Анатолій Панчук.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"