ВО "Свобода"

ENG

13 лютого
За сприяння "Свободи" у Старій Синяві показали виставу "Крути. В сни мої прийшла війна"
За сприяння "Свободи" у Старій Синяві показали виставу "Крути. В сни мої прийшла війна"

13 лютого 2018 року в Старій Синяві за сприяння місцевого осередку ВО "Свобода" відбувся показ вистави-реконструкції "Крути. В сни мої прийшла війна".

Це телевізійно-театральна версія, яка об'єднала події сторічної давнини із сьогоденням України. Постановка поєднала історію про молодого студента з містечка Меджибіж, який заради незалежності України вступив до лав Січових Стрільців та иншу ‒ про такого ж юнака, нашого сучасника, який залишивши навчання в університеті йде боронити державу від московського окупанта.

Глядацька зала будинку культури була заповнена вщент.

"Ідея запросити акторів вистави виникла у нас разом із Любов'ю Сердунич відразу після прем'єри у Хмельницькому. Ми були переконані ‒ старосинявці повинні побачити цей мистецько-історичний твір. Крути ‒ сторінка української історії, яку мають знати всі. А паралелі з московсько-українською війною невипадкові, бо наслідками трагедії під Крутами і нинішньої московської агресії є пасивність влади", ‒ зазначив голова Старосинявської районної організації ВО "Свобода" Юрій Кравчук.

"Вистава показала, що спонукало хлопців вийти на прю з московським ворогом і стати справжніми героями-захисниками України. В основі фільму ‒ життєва історія нашого краянина, учасника бою під станцією Крути Миколи Бублика, який був родом із Меджибожа. Було багато щирих емоцій і вдячних відгуків", ‒ додала заступник голови "Яворини" на Старосинявщині Любов Сердунич.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"