ВО "Свобода"

ENG

5 березня
До роковин смерти Романа Шухевича у Хмельницькому замайоріли червоно-чорні прапори
До роковин смерти Романа Шухевича у Хмельницькому замайоріли червоно-чорні прапори

5 березня 2018 року до річниці загибелі Генерал-хорунжого Романа Шухевича на вулицях Хмельницького вивісили революційні червоно-чорні прапори.

"Постать Романа Шухевича лякала не лише совєцький режим, а уже більш як півстоліття по загибелі генерала лишається викликом для ворогів України. Тому саме у цю пам'ятну дату хмельницькі свободівці власноруч прикрасили центр нашого міста саме червоно-чорними стягами. Нині, коли триває московсько-українська війна, маємо пам'ятати таких легендарних українців та брати з них приклад, захищаючи нашу державу від зовнішніх та внутрішніх ворогів", - зазначив голова Хмельницької міської ораганізації ВО "Свобода" Віталій Діденко.

Довідка: Зранку 5 березня 1950 року емґебісти оточили будинок учительки Наталки Хробак у Білогорщі та ще чотири будинки, у яких, за припущеннями чекістів, міг переховуватися Роман Шухевич, Головний Командир УПА. Для оточення зібрали більше 700 бійців Внутрішніх військ. Тоді український герой зробив вибір у боротьбі із системою ‒ "Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах" ("Загибель Романа Шухевича: в кадрі і за ним", Історична правда).

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"