ВО "Свобода"

ENG

28 березня
Артем Ромасюков запропонував децентралізувати фінансування спорту в Хмельницькій області
Артем Ромасюков запропонував децентралізувати фінансування спорту в Хмельницькій області

Депутати Хмельницької обласної ради підтримали звернення свободівця Артема Ромасюкова до голови облради щодо фінансової підтримки відділення Національного Олімпійського Комітету України в області. Суть пропозиції націоналіста полягає в децентралізації фінансування царини фізичної культури і спорту.

У зверненні пропонується фінансування спортивно-масових заходів відділення НОК України в області здійснювати як фінансову підтримку із коштів, передбачених на спортивно-масові заходи управління молоді та спорту Хмельницької ОДА на 2018 рік. А також передбачити кошти на поліпшення житлово-побутових умов найкращому спортсмену області 2017 року в розмірі 500 тис. грн. Загальна сума фінансової підтримки 1, 1 млн грн.

Причиною таких пропозицій стало те, що фінансування галузі відбувається з обласного бюджету через управління молоді та спорту ОДА. По своїй суті управління є посередником між обласним бюджетом та громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості. Спортивна громадськість області вважає цей механізм дещо застарілим і таким, що концентрує в руках однієї особи ‒ начальника управління молоді та спорту великі кошти та механізми впливу на ті чи інші федерації з видів спорту шляхом нефахового розподілу коштів та методами їх використання.

"Лише за січень 2018 року нашу область покинули три висококласних спортсмени. Якщо 2016 року Хмельниччину на Олімпійських іграх представляло 10 спортсменів, то (якщо ми не вплинемо на ситуацію та не почнемо щось змінювати) у 2020 році буде в найкращому разі троє", ‒ зазначив Артем Ромасюков.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"