ВО "Свобода"

ENG

2 червня
У Кам'янці-Подільському вшанували визволителів міста від московсько-більшовицьких загарбників
У Кам'янці-Подільському вшанували визволителів міста від московсько-більшовицьких загарбників

2 червня 2018 року в Кам'янці-Подільському з ініціятиви міських організацій ВО "Свобода", "Правого Сектору", "Української Галицької партії" та громадських активістів відбулися урочистості з нагоди 99-ї річниці визволення міста Армією УНР від більшовицьких окупантів під назвою "Вони любов і мужність поєднали".

Спершу біля меморіяльної дошки Головному Отаманові УНР Симону Петлюрі відбувся мітинг. Серед инших зі словом виступили заступник голови міської організації ВО "Свобода" з ідеологічний питань кандидат філологічних наук Віктор Притуляк та голова ГО "ОПІКА" доктор історичних наук свободівець Анатолій Скрипник.

Згодом в приміщенні галереї мистецтв Кам'янець-Подільського державного історичного музею заповідника відбулись петлюрівські читання, в межах яких виступив історик та музикант Олег Вітвіцький, який анонсував заходи щодо річниці відзначення Чортківської офензиви, які відбудуться на Тернопільщині та виконав низку патріотичних пісень.

"Під час визволення міста українські вояки, як рядові бійці, так і командири, продемонстрували військову майстерність і успішно вигнали загарбників з міста. Кам'янець-Подільський став фактичною столицею УНР. У ньому розташовувались українські урядові установи та дипломатичні місії іноземних держав. Ці події стали важливим етапом у Визвольних змаганнях 1917‒1921 років", ‒ з виступу доктора історичних наук свободівця Анатолія Скрипника.

Відео тут: youtube.com.

Прес-служба Хмельницької обласної організації ВО "Свобода"